Nie ładuj, zagaduj!

W dniu 2 października 2017 r. rozpoczęliśmy w naszej szkole realizację projektu z zakresu profilaktyki "Nie ładuj, zagaduj!" - stop FONOHOLIZMOWI. Głównym celem projektu jest zwrócenie uwagi na zagrożenia wynikające z nadmiernego używania telefonu komórkowego oraz pokazanie uczniom, jak korzystać z komórki świadomie, mądrze i z umiarem. W ramach projektu zaplanowaliśmy wiele aktywności. I tak opracujemy m. in. klasowe kodeksy dobrych praktyk używania telefonów komórkowych, słownik slangu smsowego, ułożymy szkolne piosenki zachęcające do racjonalnego korzystania z mediów czy stworzymy plakaty pokazujące, jakie zagrożenia niesie ze sobą nadmierne korzystanie z telefonów komórkowych. Do tego dorzucamy dni bez telefonów i zajęcia ruchowe "zróbmy coś ze swoim ciałem".

Wszystkie nasze działania zostaną zaprezentowane w trakcie debaty, która odbędzie się pod koniec października.
Przygotowania do projektu rozpoczęliśmy już w zeszłym tygodniu, kiedy to uczniowie klasy VII c opracowali ankiety, dzięki którym możemy dowiedzieć się m. in. jak często nasi uczniowie korzystają z komórek i do czego je głównie wykorzystują.

 

Stworzone ankiety wykorzystaliśmy do opracowania jednej, którą od poniedziałku wypełniają nasi uczniowie.

Zebrane w ten sposób wyniki posłużą nam do zaplanowania godzin wychowawczych, które niebawem odbędą się w poszczególnych klasach. A zatem czekamy na wyniki :)