Zajęcia otwarte w 1 a – WSPÓLNA ZABAWA

Dzieci przeniosły się do dziwnego, tajemniczego miejsca…, mianowicie na strych… Tam poszukiwały skarbu, a właściwie skarbnicy wspólnych zabaw. Znalazły kopertę z zadaniami do wykonania. Najpierw za pomocą dotyku odgadywały, jakie zabawki ukryły się w worku i opowiadały o swoich ulubionych zabawkach. Potem bawiły się w matematyczną grę pt. „Polowanie na tygrysa” z liczbami w roli głównej. Następnie zamieniły się w aktorów i wykonywały aktorskie zadania: z wykorzystaniem gazet przemieniły się w szumiące drzewa, szyły kapelusze i gazeciane buty, żeby na koniec z butów zrobić piłki i wziąć udział w piłkarskim, gazecianym meczu :) Po meczu losowały obrazki i wymyślały historyjki pasujące do nich – samodzielnie, w parach, w trójkach… Zajęcia zakończyły się rozszyfrowywaniem zakodowanego na kratownicy rysunku zabawki. Na podsumowujące zajęcia pytanie nauczyciela: „Co sprzyjało dobrej zabawie?” – odpowiedziały: „WSPÓŁPRACA MIĘDZY NAMI I POROZUMIENIE!”.  Otóż to!