Pamiętajmy o tych, którzy byli bohaterami (projekt klasy 1a)

Przeczytaliśmy książkę pt.: „Jest taka historia – opowieść o Januszu Korczaku”. Bardzo się wzruszyliśmy… Poznaliśmy postać Panadoktora – najukochańszego Doktora dla dzieci na świecie! Poświęcił dzieciom całe swoje dorosłe życie, kochał je, dbał o nie, troszczył się, leczył i wychowywał. Dyskutowaliśmy na temat PRAW DZIECKA, które stworzył i w które wierzył. Bardzo spodobały nam się metody wychowawcze, jakie stosował w prowadzonym przez siebie domu dla sierot w Warszawie. Tak bardzo, że postanowiliśmy wprowadzić je w swojej klasie! Odtąd mamy w klasie ZESZYT DO WPISÓW WYMIAN, ZESZYT DO WPISÓW BICIA, ZESZYT DO ZAKŁADÓW Z PANIĄ oraz półkę na rzeczy znalezione. Zachęcamy inne dzieci do przeczytania książki o Januszu Korczaku.
Uczniowie klasy 1a