```````````````````````````````````````````````````````````````````````````

 

Drodzy Państwo,

kilka dni temu otrzymałam informację od mamy Maćka Króla, że Maciek został zakwalifikowany do leczenia w Meksyku w Instituto de Oncología Intervencionista Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.(tel: +52 8180307228 +52 8180307229) Cerro del Topo 853, Obispado, 64060 Monterrey, N.L. México.
Zastanawiacie się, dlaczego Meksyk, a nie Polska lub jakiś inny kraj europejski? W naszym Szpitalu na ulicy Spornej, lekarze dołożyli wszelkich starań, aby pomóc Maćkowi, ale Jego guz umiejscowił się w obszarze nieoperacyjnym w miejscu, które skupia wszystkie ważne dla życia ośrodki (oddechowy, krążeniowy). Leczenie, jakie zapewnili Polscy specjaliści, pomogło na tyle że guz uległ obkurczeniu, ale nie został zutylizowany. Chłopiec dopiero od kilku dni może znowu sam przełykać pokarm, rusza rączką i próbuje ćwiczyć chwytanie, o chodzeniu w obecnej chwili nie ma mowy. Jedynym miejscem na świecie, gdzie lekarze podejmują się leczyć guza pnia mózgu inną metodą niż te, które proponuje się w Europie jest Instituto de Oncología Intervencionista w Meksyku. Metoda leczenia, którą chce wykorzystać Magda - mama Maćka wydaje się ostatnią deską ratunku dla chłopca. Polega na wprowadzeniu leku cytotoksycznego bezpośrednio do guza mózgu. Dodatkowo na kilka dni przed zabiegiem lekarz pobierze krew pacjenta celem przygotowania autoszczepionki, którą Maciek otrzyma 24 godziny po wprowadzeniu leku cytotoksycznego do guza. Autoszczepionka ma uruchomić układ odpornościowy Maćka i spowodować, że układ immunologiczny Maćka zacznie zwalczać nowotwór. Do całej terapii w dalszym etapie mają być użyte leki najnowszej generacji tzw. leki biopodobne i ciała monoklonalne w naszym kraju stosowane, ale nie w pierwszym rzucie leczenia tylko dopiero po drastycznej ostrej chemii. W przypadku Maćka żaden lek cytotoksyczny podany klasyczną metodą nie będzie skuteczny, ponieważ nie przechodzą przez barierę krew - mózg. Koszt jednej wizyty w Instituto de Oncología Intervencionista to około 48.000 zł. Schemat leczenia Maćka przewiduje około 8 podań leku cytotoksycznego bezpośrednio do guza mózgu plus immunoterapię co w sumie daje koszt całościowy 384 000,00 zł o ile nie zmieni się kurs dolara.

W imieniu Magdy - mamy Maćka i samego Maćka prosimy Was o pomoc w kolejnej zbiórce pieniędzy na leczenie - Na RATOWANIE Maćka. Te pieniądze, które uzbieraliśmy na Pikniku Charytatywnym ''Pomagamy Maćkowi" oraz poprzez konto na https://zrzutka.pl/maciek-gra-mecz-zycia wystarczą na pokrycie kosztów wyjazdu i leczenia jednej wizyty. Teraz zbliża się okres rozliczenia rocznego - PROSIMY, przekażcie 1% podatku ze swojego rozliczenia na konto Maćka. Każda złotówka jest na wagę złota. Mama Maćka dzisiaj w nocy będzie ustalać dokładny termin wizyty Maćka w Instituto de Oncología Intervencionista w Meksyku. Prawdopodobnie wyjazd szykuje się pod koniec stycznia.

Pomóc Maćkowi można robiąc przelew tradycyjny na konto:

14 1160 2202 0000 0000 3342 4618 z dopiskiem „Maciek Król”

a także rozliczając swój PIT poprzez przekazanie 1% podatku:

 Fundacja Happy Kids  

KRS 0000133286 z dopiskiem "Maciek Król"

Przypominamy, że numer konta na który można wpłacać 1% podatku lub darowizny pieniężne dla Maciusia jest udostępniony przez Fundację Happy Kids.

 

I jeszcze jedna prośba, może Ktoś ma znajomych w Meksyku, a może nawet wśród tamtejszej Polonii - byłoby dobrze, aby Magda nie została tam sama, miała możliwość wsparcia językowego i może nawet noclegu (prosimy o kontakt na maila Mamy Maćka: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

Z góry dziękujemy za okazaną pomoc.

Komitet SP-81 Pomagamy Maćkowi

Łódź, 29 grudnia 2018 r.

 ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````