Cudowna akcja <3

W dniu 19 stycznia 2019 roku Polska Szkoła Sobotnia EDU OWLS w Leicester zorganizowała zbiórkę pieniędzy na leczenie Maćka Króla. W tym szczególnym dniu każde dziecko miało ze sobą sowę lub jej obrazek i przyniosło do szkoły £1. Pieniądze zostały zebrane do specjalnej puszki. Zebrana w tym dniu od uczniów kwota została powiększona o jej równowartość z budżetu szkoły i wpłacona na konto Maćka Króla. Łącznie zebrano £259,46 czyli 1210 zł. Za całą akcją stoi absolwentka SP nr 81 w Łodzi Aleksandra Szczepaniak, która pracuje w EDU OWLS. Jak tylko dowiedziała się o Maćku, postanowiła właśnie od Niego rozpocząć serię akcji charytatywnych, polegających na organizowaniu pomocy dla wybranej osoby/instytucji. Patronem tych akcji jest Sowa Edusia.

Cała społeczność SP nr 81 w Łodzi serdecznie dziękuje Oli Szczepaniak, Pani Dyrektor oraz całej społeczności Polskiej Szkoły Sobotniej EDU OWLS w Leicester za wsparcie dla Maćka <3