Życie skarpetek

Podczas dzisiejszych zajęć czytelniczych, realizowanych w ramach programu „PoczytajMY”, staraliśmy się zachęcić dzieci z Przedszkola nr 77 do przeczytania książki Justyny Bednarek pt. „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Spotkanie rozpoczęliśmy od grupowej recytacji wiersza zamieszczonego w opowiadaniu o przygodach skarpetki pierwszej, a rozpoczynającego się od słów „Życie skarpetek jest bardzo trudne…” Na jego podstawie przedszkolaki bez problemu odgadły, kto będzie głównym bohaterem naszych zajęć. Po zaprezentowaniu książki Justyny Bednarek przeczytaliśmy opowiadanie ukazujące dzieje skarpetki pierwszej, która została gwiazdą. Następnie przedstawiliśmy pantomimę zainspirowaną przygodami skarpetki dziewiątej, a „Papużki” (czyli gospodarze) odgadywały, co przydarzyło się bohaterce. Po przeczytaniu opowiadania o skarpetce detektywie porównaliśmy pomysły autorki i przedszkolaków. W kolejnej części spotkania dzieci wymyślały przygody skarpetki czwartej, a my odgrywaliśmy je. Wyobraźnia przedszkolaków zaprowadziła naszą bohaterkę w wiele niesamowitych miejsc. Zabawy przy tym było co niemiara. By zaspokoić ciekawość „Papużek”, przeczytaliśmy również opowiadanie o skarpetce czwartej, która została doradcą króla. Przedszkolaki podzieliły naszą opinię, że książka o przygodach dziesięciu skarpetek jest bardzo interesująca i zapewniły, że na pewno ją przeczytają.

Członkowie Klubu Miłośników Książek z kl. IVb i IIIb