Poznajemy stare zawody

3 października 2019 uczniowie z klas 2a i 2b byli na wycieczce – Szlakiem starych zawodów. Po drodze do Konarzewa dzieci odwiedziły Piątek, czyli Geometryczny Środek Polski. W Konarzewie brały udział w warsztatach artystycznych, podczas których samodzielnie wykonały łowicką wycinankę. Odwiedziły też plantację wikliny, a tam miały okazję zobaczyć, jak powstają tradycyjne koszyki ręcznie wyplatane z wikliny. Wspólnymi siłami wyplatały płotek, który od tej pory będzie ozdabiał ich salę lekcyjną. W zakładzie garncarskim w Bolimowie dowiedziały się na czym polega toczenie garnków na kole garncarskim. Ulepiły własne rzeźby, miski i puchary z gliny. Miłym akcentem na zakończenie wycieczki było ognisko z kiełbaskami.