Nasze książkowe marzenia


Drodzy Rodzice, Przyjaciele Szkoły!

Książki są nieodłącznym elementem naszego życia. Towarzyszą nam podczas lekcji i w czasie wolnym. Chętnie więc korzystamy z zasobów szkolnej biblioteki. Niestety, nie wszystkie interesujące nas tytuły możemy wypożyczyć.

Przed czterema laty zaczęliśmy tworzyć „Listę marzeń książkowych”, czyli pozycji, które chcielibyśmy przeczytać, a których brakuje w naszej bibliotece. Dzięki hojności darczyńców i przystąpieniu do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa udało się spełnić wiele książkowych marzeń naszych uczniów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy dotychczas włączyli się do akcji „Nasze książkowe marzenia” i podarowali książki do szkolnej biblioteki.

Pragniemy poinformować, że w bieżącym roku szkolnym kontynuujemy akcję, bowiem na „Liście marzeń książkowych” nieustannie pojawiają się nowe tytuły. W związku z tym zwracamy się do Was z gorącą prośbą - spełniajcie nadal nasze książkowe marzenia. Wystarczy, że sprawdzicie, jakich książek nam brakuje (link do listy zamieszczamy poniżej), kupicie wybraną pozycję (a może znajdziecie ją na półce domowej biblioteczki) i przekażecie do biblioteki. Szczególnie zależy nam na „książkowych seriach”. Niejednokrotnie zdarza się tak, że przeczytaliśmy pierwszą część, zaprzyjaźniliśmy się z bohaterami i chcielibyśmy poznać ich dalsze losy, ale niestety, w bibliotece nie ma kolejnych części. Chętnie przyjmiemy również książki spoza listy, odpowiednie dla dzieci i młodzieży w naszym wieku.

Z góry dziękujemy wszystkim, którzy włączą się do akcji i spełnią nasze książkowe marzenia.

 

Społeczność

Szkoły Podstawowej nr 81 w Łodzi

Lista marzeń książkowych -> Link